close
متخصص ارتودنسی
اخبار اجتماعی

برای حمایت از ما روی تبلیغات کلیک کنید


loading...

هفت گذر ، سایت تفریحی

اخبار اجتماعی

تبلیغات
http://up.narinmusic1.tk/b_n.gif

فرهادی تا آخر سال جایزه هایش را به موزه سینما می دهد

فرهادی تا آخر سال جایزه هایش را به موزه سینما می دهد | www.gozarweb.ir

عزت الله انتظامی گفت: اصغر فرهادی قول داده جایزه هایش را تا آخر سال به موزه سینما بدهد.

رییس هیات مدیره موزه سینما اظهار کرد: چند بار با اصغر فرهادی در این خصوص صحبت شده و ایشان هم از طریق امیر اسفندیاری پیغام داده بودند که می خواهند جوایزشان از جمله جایزه اسکار را به موزه سینما بدهند.

وی ادامه داد: سال گذشته که فرهادی به ایران آمده بود و به اتفاق هم به دیدن شاپور قریب رفتیم درباره این موضوع باهم صحبت کردیم و گفت حدود ۶۰ـ۷۰ جایزه دیگر هم دارد که قرار است بعد از پایان فیلم جدیدش آن ها را به موزه سینما منتقل کند.

آقای بازیگر سینمای ایران اظهار امیدواری کرد: با آمدن جایزه اسکار به موزه جمع جوایز معتبر حاضر در موزه سینما تکمیل شود.

پیش از این مدیرعامل موزه سینما گفت: جمع آوری جوایز و یادگاری های اصغر فرهادی آغاز شده و در بخش بین الملل موزه سینما محل ویژه ای را به ایشان اختصاص داده ایم.

محمدحسن پزشک اعلام کرد: اصغر فرهادی همیشه مشتاق بوده جوایزش را به موزه سینما بیاورد اما با توجه به اینکه درگیر ساخت فیلم جدیدش است هنوز این اتفاق به طور کامل انجام نشده و ما از طریق ایرج تقی پور تهیه کننده فیلم های اول فرهادی بخشی از آثار او را جمع آوری کرده ایم.

نظرات () تاریخ : شنبه 01 مهر 1391 زمان : 13:20 بازدید : 356 نویسنده : Farhad

حنا، جوان ترین دیپلمات نشست غیرمتعهدها

حنا، جوان ترین دیپلمات نشست غیرمتعهدها | www.gozarweb.ir

سرخوش و خندان با دو موبایل و یک بطری آب معدنی نیمه پر در دست. وقتی نیمه شب سه شنبه ۷ شهریور، ربانی ۳۴ ساله با چنین وضعی از هواپیما پایین آمد و وارد سالن انتظار فرودگاه امام خمینی (ره) تهران شد، خیلی ها تعجب کردند و با دیدن بلندپایه ترین مقام وزارت خارجه پاکستان یاد مرحومه بی نظیر بوتو، نخست وزیر فقید این کشور افتادند.

او تا وقتی ماشین اش بیاید، به اس ام اس بازی مشغول بود و به نگاه های معنادر هیات های عربی، لبخندی کشدار روانه می کرد. ربانی که از ۳۰ تیر ۸۹، اولین وزیر خارجه زن پاکستان و جوانترین آنها شد، در نشست تهران هم از جوانترین دیپلمات های حاضر در اجلاس غیرمتعهدها بود.

 


( بقیه در ادامه مطلب )

ادامه مطلب ...
نظرات () تاریخ : دوشنبه 27 شهريور 1391 زمان : 16:4 بازدید : 171 نویسنده : Farhad

از ببر حلزون ها نترسید! + تصاویر

از ببر حلزون ها نترسید! + تصاویر

خبرگزاری فارس: بچه ها علاقه زیادی به جمع کردن صدف حلزون دارند و این موجود بی صدا و بی آزار که آن را معمولا بزرگتر از یک سکه ندیده ایم تا چه حد می تواند بزرگ باشد.

خبرگزاری فارس: از ببر حلزون ها نترسید! + تصاویر

به گزارش سرویس خواندنی‌های خبرگزاری فارس، یک نوع حلزون غول پیکر، البته در مقیاس حلزون ها وجود دارد که در افریقا یافت می شود این حلزون عجیب که به ببر حلزون ها معروف است جزو بزرگترین حلزوهای دنیاست و لاک آن تا عرض 18 سانتیمتر رشد می کند.

این حلزون که نمونه های زیادی از آن در جنگلهای غنا وجود دارد می تواند سالانه تا 1200 عدد تخم بگذارد و تعداد زیادی از آنها در این منطقه یافت می شود که البته مثل حلزون های کوچکتر، آرام و بی صدا و بی آزار هستند.

 شاید به دست گرفتن یک حلزون به اندازه یک سکه احساس خوبی برای خیلی از ما نداشته باشد اما به دست گرفتن یک حلزون به اندازه کف دست چطور؟

 

 

نظرات () تاریخ : سه شنبه 17 مرداد 1391 زمان : 9:47 بازدید : 311 نویسنده : Farhad

ایجاد دفاتر زیارتی در شهرهای زیارتی ایران و عراق

بین مقامات ایران و عراق تفاهم شد
ایجاد دفاتر زیارتی در شهرهای زیارتی ایران و عراق

خبرگزاری فارس: رئیس سازمان حج و زیارت از ایجاد دفاتر زیارتی در شهرهای زیارتی ایران و عراق خبر داد.

خبرگزاری فارس: ایجاد دفاتر زیارتی در شهرهای زیارتی ایران و عراق

به گزارش خبرنگار جامعه فارس حجت‌الاسلام سید احمد موسوی ظهر امروز در جلسه امضای تفاهم‌نامه زیارتی عتبات عالیات گفت: از زمان ورود وزیر جهانگردی و آثار باستانی عراق به ایران تاکنون جلسات متعددی برگزار شده است که در طی این جلسات تفاهم‌نامه قبلی ایران و عراق نقاط قوت و ضعف این تفاهم‌نامه بررسی شد.

مشاور رئیس جمهور ادامه داد: تفاهمنامه جدید حدود 27 بند دارد که راهگشای بسیاری از مسائل بین زوار ایرانی و عراقی بوده است.

موسوی تصریح کرد: کارشناسان ایرانی و عراقی و همچنین بنده و وزیر گردشگری عراق جلسات مختلفی را برگزار کردیم که طی این جلسات نقاط قوت را تقویت و نقاط ضعف نیز تقویت شد.

وی با بیان اینکه زائران عراقی و ایرانی حامل تمدن و فرهنگ در چارچوب زیارت مراقد مطهر هستند گفت: یکی از مهمترین بندهای این تفاهم‌نامه ایجاد دفاتری در شهرهای زیارتی ایران و عراق است که در صورت ایجاد مشکل برای زائران ایرانی و عراقی می‌توانند جهت حل مشکلات خود به این دفاتر مراجعه کنند.

وی تأکید کرد: همچنین خدمات رسانی بیشتر و افزایش ضریب امنیتی در کشور عراق برای زوار ایرانی در این تفاهم‌نامه مورد توجه قرار گرفته است.

رئیس سازمان حج و زیارت ادامه داد: ما خواهان افزایش تعداد زائران به ادبیات عالیات هستیم که این درخواست ما دو شرط اساسی که یکی از آنها افزایش خدمات و دیگری افزایش ضریب امنیتی است را دارد.

موسوی با اشاره به حفظ امنیت زائران ایرانی در عراق گفت: شرکت‌های امنیتی مورد تأیید وزارت کشور عراق و سیاحت عراق به ما معرفی شده‌اند که ما قوی‌ترین شرکت را انتخاب می‌کنیم و در کنار امنیتی که دولت عراق برای کاروان‌های زائران ما ایجاد می‌کند با این کار ضریب امنیتی زائران را افزایش می‌دهیم.

وی افزود: نتیجه این تفاهمنامه خدمات‌رسانی بیشتر، افزایش دفاتر خدماتی و ساماندهی زوار عراقی در ایران است.

مشاور رئیس جمهور افزود: در سفر آینده بنده به عراق محصول این تفاهمنامه را شاهد خواهیم بود.

وزیر گردشگری و آثار باستانی عراق نیز در این دیدار گفت: ارائه خدمات مناسب موجب تحکیم پیمان‌ها بین دولت ایران و عراق خواهد شد و این تفاهمنامه قدم خوبی برای مستحکم‌تر کردن روابط بین این دو کشور است.

لواسمیسم با بیان این مطلب که روابط بین دو ملت ریشه‌دار است ادامه داد: این بازدیدها و جلسات باعث تحکیم و افزایش همکاری‌های بیشتر دو دولت ایران و عراق می‌شود.

وی افزود: ما بر این باوریم برکات این ماه مبارک به مذاکرات سایه افکنده و باعث پیشرفت کار شده است.

انتهای پیام/

 

ادامه مطلب ...
نظرات () تاریخ : پنجشنبه 12 مرداد 1391 زمان : 15:11 بازدید : 139 نویسنده : Farhad

محققان شیوه‌ای برای کشف ژن‌های عامل سرطان مغز در کودکان یافتند

محققان شیوه‌ای برای کشف ژن‌های عامل سرطان مغز در کودکان یافتند

خبرگزاری فارس: محققان کانادایی توانستند به شیوه ای برای کشف ژن‌های عامل شایع ترین سرطان مغز در کودکان دست یابند.

خبرگزاری فارس: محققان شیوه‌ای برای کشف ژن‌های عامل سرطان مغز در کودکان یافتند

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس به نقل از نشریه مونتریال گازت کانادا، محققان امیدوارند این کار تحقیقاتی که اختلالات سلوهای مغزی را کشف می کند به درمان های بهتری برای این بیماریهای سرطانی منجر شد.

این بیماری سرطانی نوعی تومور مغزی به نام "medulloblastoma" است که هرساله نزدیک به 30 تا 40 کودک را در کانادا مبتلا می کند که حدود 70 درصد از آنها با هزینه های هنگفت درمانی نجات می یابند.

شیوه های درمانی کنونی از پرتو درمانی روی مغز و ستون فقرات استفاده می کند که باعث کاهش هوش کودکان بین 10 تا 20 نمره می شود.

محققان بیمارستان کودکان تورنتوی کانادا ابراز امیدواری می کنند که این کار تحقیقاتی به شیوه های درمانی جدیدی برای جایگزین کردن آن با پرتو درمانی منجر شد.

انتهای پیام/

 

ادامه مطلب ...
نظرات () تاریخ : پنجشنبه 12 مرداد 1391 زمان : 15:10 بازدید : 196 نویسنده : Farhad

یک دهم موارد ابتلا به سرطان پوست به علت حمام آفتاب است

محققان هشدار دادند
یک دهم موارد ابتلا به سرطان پوست به علت حمام آفتاب است

خبرگزاری فارس: محققان براساس تحقیقات خود هشدار دادند که یک مورد از مجموع هر 10 مورد ابتلا به سرطان پوست به حمام های آفتاب زیانبار باز می گردد.

خبرگزاری فارس: یک دهم موارد ابتلا به سرطان پوست به علت حمام آفتاب است

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس به نقل از خبرگزاری خاورمیانه؛ تحقیقات محققان زنگ خطر را به خاطر استقبال گسترده از قرار گرفتن در معرض نور خورشید نظیر حمام آفتاب گرفتن؛ به میزان زیاد برای برنزه شدن به صدا در آورد.

این تحقیقات هشدار داد که حمام آفتاب احتمال ابتلا به سرطان پوست را به میزان 20 درصد افزایش می دهد و این درصد در صورت قرار گرفتن مستمر آنها در معرض نور خورشید برای برنزه شدن تا 87 درصد قبل از رسیدن به سن 35سالگی افزایش می یابد.

تحقیقات درباره ابتلا به انواع سرطان های پوست هشدار می دهد که علت آن به افزایش حمام آفتاب گرفتن یا سونای ماسه گرفتن است.

این درحالی است که سازمان غذا و داروی آمریکا درحال بررسی ممنوعیت سونای ماسه و حمام آفتاب گرفتن را برای برنزه شدن به علت قرار گرفتن پوست بدن در معرض میانگین بالای اشعه ماوراء بنفس زیانبار خورشید بررسی  می کند.

انتهای پیام/

 

ادامه مطلب ...
نظرات () تاریخ : پنجشنبه 12 مرداد 1391 زمان : 15:9 بازدید : 139 نویسنده : Farhad

بازنشستگانی که 10 سال سابقه دارند از اضافه حقوق برخوردار نمی‌شوند

درخواست سبد کالا برای بازنشستگان صندوق تأمین اجتماعی
بازنشستگانی که 10 سال سابقه دارند از اضافه حقوق برخوردار نمی‌شوند

خبرگزاری فارس: رئیس کانون بازنشستگان صندوق تأمین اجتماعی گفت: افرادی که با 10 سال سابقه بیمه‌پردازی بازنشسته شدند از حقوق 100 هزار تومانی علاوه بر افزایش حقوق برخوردار نمی‌شوند.

خبرگزاری فارس: بازنشستگانی که 10 سال سابقه دارند از اضافه حقوق برخوردار نمی‌شوند

علی‌اکبر خبازها در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس، درباره پرداخت معوقات افزایش حقوق بازنشستگان صندوق تأمین اجتماعی اظهار داشت: علاوه بر افزایش 18 درصدی حقوق ماهیانه 100 هزار تومان به حقوق بازنشستگان اضافه می‌شود.

وی  با اشاره به اینکه 400 هزار تومان علاوه بر افزایش حقوق برای معوقات پرداخت شده است ادامه داد: افرادی که با 10 سال سابقه بیمه پردازی و 60 سال سن بازنشسته شده‌اند از حقوق 100 هزار تومانی برخوردار نمی‌شوند.

رئیس کانون بازنشستگان صندوق تأمین اجتماعی درباره دریافت سبدکالای ماه مبارک رمضان بیان داشت: از وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس هیئت امنای صندوق تأمین اجتماعی تقاضای ارائه سبدکالای ماه مبارک رمضان به بازنشستگان شده است.

خبازها اظهار داشت: انتظار داریم سبد کالایی که برای کارکنان در نظر گرفته‌اند به بازنشستگان نیز ارائه دهند.

انتهای پیام/

 

ادامه مطلب ...
نظرات () تاریخ : پنجشنبه 12 مرداد 1391 زمان : 15:8 بازدید : 125 نویسنده : Farhad

یک میلیون و ۱۰۰ هزار آمریکایی مبتلا به ایدز هستند

محققان آمریکایی:
یک میلیون و ۱۰۰ هزار آمریکایی مبتلا به ایدز هستند

خبرگزاری فارس: محققان آمریکایی گفتند که یک میلیون و ۱۰۰ هزار نفر از مردم آمریکا مبتلا به ایدز هستند که فقط یک چهارم آنها ویروس آن را از طریق شیوه های مراقبتی و درمانی مختلف تحت کنترل خود درآورده اند.

خبرگزاری فارس: یک میلیون و ۱۰۰ هزار آمریکایی مبتلا به ایدز هستند

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس به نقل از پایگاه خبری هلث دی نیوز آمریکا، محققان مرکز پیشگیری و کنترل بیماری آمریکا در کنفرانس بین المللی ایدز در واشنگتن هشدار دادند:یک میلیون و یکصد هزار آمریکایی مبتلا به HIV هستند که تنها یک نفر از هر چهار نفر آنها این ویروس را تحت کنترل خود درآورده است.

محققان مرکز پیشگیری و کنترل بیماری آمریکا (CDC) در کنفرانس بین المللی ایدز در واشنگتن گفتند: این مشکل در مورد تمام بیماران از هر رنج سنی، قوم و نژادی که باشند بخصوص افراد جوان و سیاهپوست صدق می کند.

های ایرنه متخصص اپیدمولوژی و همکارانش برای تحقیقات خود 2009 مورد از اطلاعاتی را که توسط CDC گردآوری شده بود بررسی کردند.

این اطلاعات شامل آزمایشHIV، شرکت بیمار در سیستم مراقبت از سلامتی، استمرار مراقبت در برابر HIV، درمان تجویز شده و وضعیت بدن برای سرکوب ویروس می شد.

این تحقیقات نشان داد: به طور کلی، حدود 82 درصد از تمام افرادی که به ویروس HIV مبتلا بودند از اوضاع خود اطلاع داشتند و این بدان معنی است که بیش از 200 هزار آمریکایی مبتلا به ویروس HIV از شرایط خود اطلاعی نداشتند.

گزارشها نشان داد: دو سوم از مبتلایان به HIV با یک مسئول بخش مراقبتهای درمانی در ارتباط هستند و بیش از یک سوم (37 درصد) به طور مداوم از مراقبتهای مربوط به HIV برخوردار می شوند و در همین حال، یک سوم تحت درمان ضدرتروویروسی هستند.

اما تنها حدود یک سوم از بیماران سیاهپوست در مقایسه با 37 تا 38 درصد از لاتین تبارها و سفیدپوست به طور مکرر تحت درمان بودند.

های ایرنه افزود: افراد سیاهپوست مبتلا به HIV کمتر از سایرین متوجه آلودگی خود به این ویروس می شوند و کمتر به دنبال راه درمانی برای آن می گردند.

وی گفت: بیماران جوانتر هم بسیار کمتر از بیماران مسن تر به وضعیت HIV خود پی می بردند و به دنبال راه درمان معمول برای آن هستند.

این تحقیقات نشان داد: توانایی سرکوب ویروس نیز در میان بیماران جوانتر کمتر بود، تنها 15 درصد از افرادی که بین رنج سنی 25 تا 34 سال بودند، در مقایسه با 36 درصد از افراد 55 تا 64 ساله، این ویروس را تحت کنترل خود درآورده بودند.

براساس این تحقیقات، هیچ تفاوت عمده ای بین مردان و زنان بر اساس تشخیص، درمان یا کنترل بیماری دیده نشد.

ایدز یک بیماری پیشرونده و قابل پیشگیری است، این بیماری حاصل تکثیر ویروسی به نام HIV در بدن میزبان است که باعث تخریب جدی دستگاه ایمنی بدن (معروف به نقص ایمنی یا کمبود ایمنی) انسان می‌گردد که خود زمینه‌ساز بروز عفونت‌های موسوم به فرصت طلب است که یک بدن سالم عموماً قادر به مبارزه با آنهاست و در نهایت پیشرفت همین عفونت‌ها منجر به مرگ بیمار می‌گردد به طوری که بیماری سل عامل اصلی مرگ و میر در میان مبتلایان به ایدز در سراسر جهان است.

امروزه ایدز در کشورهای در حال توسعه به سرعت در حال گسترش است که تاثیر برجسته ای بر سلامت و توسعه اجتماعی ـ اقتصادی این کشورها گذاشته است و شیوع عفونت HIV در بالغین جوان آنها به حد خطرناکی افزایش یافته است .

انتهای پیام/

 

ادامه مطلب ...
نظرات () تاریخ : پنجشنبه 12 مرداد 1391 زمان : 15:7 بازدید : 129 نویسنده : Farhad

موز بخورید،خواب راحتی داشته باشید

موز بخورید،خواب راحتی داشته باشید

خبرگزاری فارس: محققان در تحقیقات خود دریافتند که مصرف موز می تواند به انسان کمک کند که خواب آرام و راحتی داشته باشد.

خبرگزاری فارس: موز بخورید،خواب راحتی داشته باشید

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس به نقل از خبرگزاری خاورمیانه، محققان موسسه ملی خواب آمریکا دیدگاه جدیدی را ارایه دادند که براساس آن می توان با استفاده از شیوه های ساده و عادی شیوه و محیط خواب را بهتر کرد تا فرد از خواب شبانه آرامی برخوردار شود که این امر به نوبه خود به سلامت و طول عمر بیشتر او می انجامد.

نظرسنجی موسسه خواب آمریکا نشان می دهد که اکثر مردم به اندازه کافی نمی خوابند به گونه ای حدود 57 درصد از مجموع 26451 پرسش شونده گفتند که از مشکلات خواب رنج می برند و مجبور هستند که دستکم سه بار در هر شب به علت رنج بردن از مشکلات جسمی یا مالی یا کاری از خواب بیدار شوند.

در این میان، برخی از محققان موز را جایگزین طبیعی برای داروها و قرص های خواب می دانند زیرا حای اسید های آمینه لازم برای تولید ماده مهم و خواب آور سرتونین است و لازم است که از مصرف برخی از غذاهایی مثل تولیدات لبنی و کره بادام زمینی و برخی انواع گوشت ها نیز خودداری کرد.

محققان همچنین توصیه می کنند که افراد عطر سنبل را روی بالش خود قرار دهند زیرا تحقیقات ثابت کرده است که رایحه عطر سنبل آرام کننده اعصاب است و از شدت افسردگی و اضطراب می کاهد و قرار دادن چند قطره از آن روی بالش به درمان بی خوابی و جلوگیری از نگرانی و ایجاد احساس آرامش کمک می کند تا همه این عوامل باعث خواب آرام شبانه شود.

علاوه بر این، انجام برخی تمرین های سبک عصر گاهی باعث می شود که بدن احساس خستگی خفیف کرده و مستعد استراحت و خواب شود اما باید توجه داشت که این تمرین های سبک ورزشی باید دست کم سه ساعت قبل از خواب باشد.

انتهای پیام/

 

ادامه مطلب ...
نظرات () تاریخ : پنجشنبه 12 مرداد 1391 زمان : 15:5 بازدید : 267 نویسنده : Farhad

یوگا تعادل حرکتی بعد از سکته مغزی را بهبود می بخشد

تحقیقات علمی نشان داد
یوگا تعادل حرکتی بعد از سکته مغزی را بهبود می بخشد

خبرگزاری فارس: تحقیقات علمی جدید نشان می دهد که ورزش یوگا می تواند تعادل حرکتی بیماران درپی ابتلا به سکته مغزی را بهبود بخشد.

خبرگزاری فارس: یوگا تعادل حرکتی بعد از سکته مغزی را بهبود می بخشد

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس به نقل از نشریه انجمن بیماریهای قلبی آمریکا به نام "Stroke"، گروهی از محققان دانشگاه اندیانا در آمریکا در تحقیقات خود به نتایج جدید و قابل توجهی درباره ورزش یوگا و نقش آن در کاهش علائم سکته های مغزی و کمک به بازتوانی بیماران رسیدند.

این تحقیقات نشان داد: انجام برخی از تمرین های ورزشی مثل یوگا تا حد زیادی وضعیت نجات یافتگان از سکته های مغزی بویژه آنها که از ابتلای آنها به سکته بیش از شش ماه نگذشته است و داروهای مورد استفاده برای بازتوانی را کنار گذاشته اند، بهبود می بخشد.

در این تحقیقات آمده است: یوگا به بهبود عملکردهای حرکتی و تعادل خاص بیماران کمک کرد زیرا ناتوانی عملکرد حرکتی و توازن مهمترین عوارضی است که افراد بعد از سکته مغزی دچار آن می شوند به گونه ای که درصد زمین خوردن آنها به هنگام راه رفتن و بروز ناتوانی کامل در آنها را افزایش می دهد.

این تحقیقات از حدود 47 بیمار مبتلا به سکته مغزی در سنین 65 تا 90 سال انجام شد.

این تحقیقات نشان داد: یوگا خود را به عنوان یکی از مهمترین راه حل های درمانی مورد استفاده برای بهبود تعادل حرکتی بیماران دچار سکته مغزی معرفی می کند زیرا تاثیر درمانی زیادی دارد و از نقطه نظر اقتصادی نیز بصرفه می باشد.

انتهای پیام/

 

نظرات () تاریخ : پنجشنبه 12 مرداد 1391 زمان : 15:4 بازدید : 389 نویسنده : Farhad

سردردهای همراه با تهوع و ضعف یک طرف بدن جدی گرفته شود

یک متخصص مغز و اعصاب در گفت‌و‌گو با فارس:
سردردهای همراه با تهوع و ضعف یک طرف بدن جدی گرفته شود

خبرگزاری فارس: یک متخصص مغز و اعصاب گفت: سردردهایی که همراه با تهوع، ضعف یک طرف بدن و اختلال در عملکرد اندام‌ها همراه است باید جدی گرفته شده و فرد به متخصص مراجعه کند.

خبرگزاری فارس: سردردهای همراه با تهوع و ضعف یک طرف بدن جدی گرفته شود

فرزاد فاتحی در گفت‌و‌گو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس در پاسخ به اینکه افراد برای چه نوع سردردهایی باید نگران باشند گفت: افراد سردردهایی با علامت تهوع و استفراغ را باید جدی بگیرند و به متخصص مراجعه کنند چرا که ممکن است خطر ساز باشد.

فاتحی اضافه کرد: همچنین سردردهایی همراه با ضعف یک طرفه بدن، اختلال عملکرد در اندام، بی‌حسی، اختلال در بینایی و تشنج علائمی هستند که باید جدی گرفته شوند و ممکن است ناشی از لخته شدن خون در سینوس وریدی باشند.

این متخصص مغز و اعصاب در مورد علت اینکه برخی سردردها پس از استفراغ برطرف می‌شوند گفت: اینگونه سردردها منشأ میگرنی دارد ولی بهتر است افراد در اینگونه سردردها ابتدا به متخصص مراجعه کنند و پس از بررسی‌های لازم و در صورت نبودن مشکل آن را به حساب سردرد میگرنی بگذارند.

انتهای پیام/

 

نظرات () تاریخ : پنجشنبه 12 مرداد 1391 زمان : 15:3 بازدید : 107 نویسنده : Farhad

رسانه ها در ایران متعهد هستند

سردار کارگر در مراسم تجلیل از خبرنگاران:
رسانه ها در ایران متعهد هستند

خبرگزاری فارس: سردار بهمن کارگر با اشاره به رشد روز افزون رسانه ها در کشور رسانه ها در ایران را عناصری متدین و متعهد معرفی کرد.

خبرگزاری فارس: رسانه ها در ایران متعهد هستند

به گزارش خبرنگار انتظامی فارس سردار بهمن کارگر در مراسم تجلیل از خبرنگاران گفت: هر دستگاهی دارای مشکلات خاص خود است لذا به هر میزان یک دستگاه گسترده‌تر باشد، اشکالات آن بیشتر خواهد بود و در نیروی انتظامی نیز موضوع مشاهده میشود.

این مقام ارشد انتظامی اظهار داشت: رسانه‌های ایران، بهترین‌های جهان هستند چرا که رسانه‌ها متدین، متعهد و تخصصی شده‌اند و رشد خوبی در فعالیت های خود  داشته‌اند.

وی اذعان داشت: در طول ۱۱ سال فعالیت خود در ناجا شاهد رشد چشمگیر رسانه ها در کشور بوده ام که امیدوارم این روند در سال های آتی ادامه داشته باشد.

انتهای پیام/

ادامه مطلب ...
نظرات () تاریخ : پنجشنبه 12 مرداد 1391 زمان : 15:0 بازدید : 339 نویسنده : Farhad

نفرات برتر آزمون سراسري 91 اعلام شدند

نفرات برتر آزمون سراسري 91 اعلام شدند

 

به گزارش خبرنگار فرهنگي ايرنا، در گروه آزمايشي علوم رياضي محمد استاد محمدي از کاشان، در علوم تجربي فرزانه رحماني از سنندج ، در گروه علوم انساني فاطمه فتاحي از تهران، گروه هنر ياسمين قلعه نوئي از تهران و در گروه زبانهاي خارجي فاطمه ولي زاده پاشا از بابل به عنوان نفرات برتر آزمون سراسري امسال معرفي شدند.

اسامي نفرات برتر آزمون سراسري 91 به شرح زير است:

علوم رياضي و فني

1- محمد استاد محمدي از کاشان

2- سينا ملکيان از بابل

3- الهام احساني مقدم از بابل

4- ونداد داودنيا از تهران

5- ميلاد اکرمي از مشهد

6- آرمان محمدي از قزوين

7- بهروز طهماسبي از اهواز

8- سينا فرجي الموتي از کرج

9- سروش آرايي از اصفهان

10-اميرمهدي صوفي از تهران

................................................

گروه آزمايشي علوم تجربي

 1- فرزانه رحماني از سنندج

2- عليرضا اورعي از تهران

3- مهدي سليمان زاده از تبريز

4- پدرام افشار از ساري

5- غزاله اتفاق از يزد

6- معصومه عظيمي از شميرانات

7- فرزين واحدي از تبريز

8- سينا اميني بهابادي از يزد

9- سيد سعيد طامهريزاده از يزد

10- پروا جوان شاياني از اردبيل

...............................................

گروه آزمايشي علوم انساني

 1- فاطمه فتاحي از تهران

2- امير محمود هوشمند چترودي از کرمان

3- فاطمه السادات حسيني دهنوي از کرمان

4- سيدمجتبي حسيني از مشهد

5- وحيد حامد از يزد

6- نيلوفر حيدرپوربيدگلي از تهران

7- محمد حجازي نوقابي از مشهد

8- فاطمه محسني از کرمانشاه

9- سميرا افضلي شهري از گناباد

1- سيده طيبه خدابخشي از تهران

................................................

گروه آزمايشي هنر

 1- ياسمين قلعه نوئي از تهران

2- شيرين جعفري نسب کرماني از تهران

3- ميترا موحد از تهران

..........................................

گروه آزمايشي زبانهاي خارجي

 1- فاطمه ولي زاده پاشا از بابل

2- سروش آرايي از اصفهان

3- بيتا مهري از اصفهان و پرديس پاشا خانلو از تهران

 

منبع: ايرنا

 

نظرات () تاریخ : سه شنبه 10 مرداد 1391 زمان : 19:25 بازدید : 314 نویسنده : Farhad

شوره سر شیطان جدیدترین اسم موادمخدر

در خصوص اسامی جوان پسند مواد مخدر صنعتی اظهار داشت: قرائن و شواهد موجود حاکی از یک حرکت برنامه ریزی شده از جانب بیگانگان و کشورهای معاند با نظام در تغییر الگوی تولید و مصرف مواد در سطح کشور است.

وی ادامه داد: این برنامه شوم عمدتا بر تولید و عرضه مواد صنتعی و روانگردان با هدف تباهی نسل مولد جامعه و تهی ساختن کشور از توان فکری- عملیاتی اقشار جوان و نوجوان و به نوعی در تقابل قرار دادن مردم با نظام از طریق ایجاد نارضایتی در جامعه و انحراف توجه نیروهای امنیتی – انتظامی از دیگر مسائل اساسی کشور متمرکز است.

به گفته مدیرکل مقابله با عرضه ستاد مبارزه با مواد مخدر در این بین نکته مهمی که وجود دارد آن است که ترکیب بسیاری از مواد مذکور که با نام های جدید عرضه می شود یکی است و در حقیقت سوداگران مرگ با بکاربردن اصطلاحات و عناوین جوان پسند و نو، سعی در آلودگی بیشتر اجتماع و افزایش شمار مشتریان و طبعا سوداندوزی بیشتر دارند.

علی اکبری افزود: متامفتامین کریستاله که ما با نام شیشه می شناسیم با نام های دیگری چون یخ، شابو، آیس، مت و ... نیز عرضه می شود در حالیکه ترکیب اصلی همه این مواد همان متامفتامین است و این نام ها و اصطلاحات مشابه عموما برگرفته از متامفتامین عرضه شده در فرهنگ محلی دیگر کشورهاست.

وی تاکید کرد: به عنوان نمونه شابو واژه ای است که در ژاپن مورد استفاده قرار می گیرد، همچنانکه مالزیایی ها به این ماده باتوکیلات می گویند و اسپانیاییها آن را ویدریو می نامند. از دیگر نام های مورد استفاده می توان به کرانک، گچ، شوره سر شیطان، دوپ، گرد مصنوعی، نمک هاوایی، کراک، هیلی بیلی، راشت جاوا، هرویین گردن قرمز، اسمارفدوپ و سوخت موشک اشاره کرد.

ادامه مطلب ...
نظرات () تاریخ : سه شنبه 10 مرداد 1391 زمان : 10:13 بازدید : 124 نویسنده : Farhad

وضعیت تعطیلی ادارات ( کارمندان ) در روز شنبه ۲۵ تیر ماه ۹۰ – روز قبل عید نیمه شعبان

وضعیت تعطیلی ادارات ( کارمندان ) در روز شنبه ۲۵ تیر ماه ۹۰ – روز قبل عید نیمه شعبان

 

از آنجایی که در میان ۴ روز تعطیلی منتهی به یکشنبه نیمه شعبان روز شنبه روز کاری است دولت این تصمیم را گرفت تا مردم بتوانند در این مناسب فرخنده از ۴ روز تعطیلی که از پنج شنبه آغاز می شود،بهره ببرند.

 

ادامه مطلب ...
نظرات () تاریخ : پنجشنبه 29 تير 1391 زمان : 8:59 بازدید : 119 نویسنده : Farhad

سایت تعویض کارت ملی و کد پستی www.sabteahval.ir

کارت ملی

دولت اعلام کرده از این پس کدپستی مندرج در کارت ملی ملاک تمام فعالیتهای پستی و اداری است. این درحالی است که با تغییر محل سکونت، کدپستی تغییر می کند و در نتیجه با کد پشت کارت ملی تفاوت دارد.

 

ادامه مطلب ...
نظرات () تاریخ : پنجشنبه 29 تير 1391 زمان : 8:59 بازدید : 129 نویسنده : Farhad

اعتراض به سوالات کنکور آزاد اسلامی در www.pubr-azmoon.com

اعتراض به سوالات کنکور آزاد اسلامی

سوالات کنکور

برخی داوطلبان پس از برگزاری کنکور غیرپزشکی دانشگاه آزاد، اعتراضات خود را به خصوص درمورد دشواری سئوالات و عدم انطباق حوزه های امتحانی با محل سکونتشان مطرح کردند که رئیس مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی به این اعتراضات پاسخ داد.

ادامه مطلب ...
نظرات () تاریخ : پنجشنبه 29 تير 1391 زمان : 8:57 بازدید : 118 نویسنده : Farhad

تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • موضوعات
 • اخبار

 • اس ام اس

 • تصاویر

 • دانستنی ها

 • مالتی مدیا

 • موبایل

 • لینک دوستان
 • تبادل لینک تی ان تی کد
 • سایت تخصصی نئو وب
 • تی ان تی کد
 • *از همه جا / رایمون آنلاین*
 • دکتر علی شریعتی
 • تبادل بنر پی سی بنر
 • سایت تفریحی سون
 • فارسی دانلود
 • بیا تو حالشو ببر
 • مطالب جالب - خواندنی جذاب - ایمیل خواندنی - آرشیو ایمیل
 • تبادل لینک هوشمند
 • دانلود فيلم و انيميشن و سريال
 • تبادل لینک
 • لوگو و بنر و هدر رایگان
 • همه چيزز
 • ir30music
 • واسه دل خو دم واسه شماواسه همه
 • سایت ایرانیان:: persian site:: free iranian
 • █ ██ همه چیزازهمه جا ██ █
 • تبادل لینک
 • ♥♥عـ ـکـ ـسـ ـایــ ــی♥♥ کـ ـه بـه عــ ـمـ ـرت نـ ـدیـ ـدی
 • طراحی بنر رایگان (وبلاگ همه جوره)
 • آموزش هر چی که بخوای
 • HaLf-LiFe.IR | GamE OnlinE
 • امپراطوری دوستان
 • همه چی دات کام
 • ★★★هواداران رئال مادرید★★★
 • اس اس استقلال
 • اوانسنس
 • دنیای هنرمندان
 • همه چیز در مورد کانتر
 • سایت دافوس
 • ܜܔܢسربندهاے خاکے ܜܔܢ
 • انـ اسکین | قالب و ابزار سایت و وبلاگ
 • جایی برای سرگرمی
 • black vampire
 • تبادل لینک رایگان چت روم ققنوس
 • ✪✪ しѺ√乇 ✪✪
 • انجمن هواداران تیم بارسلونا
 • wWw.Kurd-Download.rzb.Ir
 • تک سانگ
 • ★ varzesh90 ★
 • عکس با کیفیت HD
 • بزرگترین وبلاگ اشعار مذهبی
 • بروزترین وبلاگ موزیک
 • بهترین سایت تفرح و سرگرمی
 • تبادل لینک
 • تبادل لینک هوشمند
 • تبادل لینک
 • تبادل لینک
 • تبادل لینک
 • تبادل لینک - تبادل لینک هووشمند - تیادل لینک اتوماتیک
 • تبادل لینک و معرفی لینکها توپ
 • مرجع انواع مطلب
 • تبادل لینک خودکار
 • تبادل لینک اتوماتیک
 • با ما تبادل لینک کنید
 • تبادل لینک اتوماتیک
 • تبادل لينك خودكار
 • تبادل لینک هوشمند
 • تبادل لینک هوشمند
 • بادل لینک اتوماتیک
 • فکسی
 • رسانه
 • تبادل لینک
 • فروشگاه اینترنتی عطر و ادکلن
 • دایرکتوری تبادل لینک
 • تبادل لینک
 • گرافیک
 • تبادل لینک
 • مركز دانلود رايگان
 • تبادل لینک
 • تبادل لینک
 • یک باکس | تبادل لینک
 • تبادل بازدید اتوماتیک
 • tafrihi
 • فست دانلود . Fast download
 • نارین موزیک !
 • 2seda
 • آخرین مطالب ارسال شده
 • آمار سایت
 • کل مطالب : 1351
 • کل نظرات : 67
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 31
 • آی پی امروز : 3
 • آی پی دیروز : 16
 • بازدید امروز : 9
 • باردید دیروز : 452
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 461
 • بازدید ماه : 4,453
 • بازدید سال : 22,116
 • بازدید کلی : 509,716